Ekonomiści Staszica na olimpiadzie ZUS

        W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2018  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

        W etapie szkolnym wzięło udział 150  uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na  20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie.

        W rywalizacji indywidualnej największą ilość punktów uzyskali następujący uczniowie: Karolina Nowak (kl. IIc),  Roksana Świtanowska (kl. IIc) oraz  Natalia Stepka(kl. Ic). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach II stopnia – wojewódzkich w Toruniu.

        Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

        Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Opiekunami uczniów były Grażyna Kinderman, Małgorzata Fedec.

Materiał: Grażyna Kinderman