Ekonomiści Staszica finalistami Olimpiady ZUS

        26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie odbył się finał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” . Uczniowie z technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie, w składzie: Kamila Bruska, Izabela Twardowska i Daniel Górniak.

        Uczniowie Staszica pod opieką Pani Grażyny Kinderman uzyskali tytuł finalisty Olimpiady ZUS. Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w lekcjach o problematyce ubezpieczeń społecznych i spotkali się ze specjalistami z ZUS Odział w Bydgoszczy.

        Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” awansowało 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Gratulujemy finalistą Olimpiady ZUS.

Materiał: Daniel Górniak