Ekonomiści na szkoleniu „Scrum”

        Grupa Cefeidy, która bierze udział w ogólnopolskim projekcie Młody Lean Leader odbyła szkolenie przygotowujące do finałów. Szkolenie to prowadziła nasza mentorka pani Iwona Paliwoda (Inżynier ds. ciągłego doskonalenia, MDD Sępólno Krajeńskie) oraz pan Dariusz Szluc (Lean Menager Belma Accessories Systems Bydgoszcz).

        Na początku obejrzeliśmy prezentację, a następnie zostaliśmy podzielenie na 2 podzespoły , w których mieliśmy wykonać wyznaczone nam zadanie, mianowicie budowa miasta z papieru według określonych kryteriów. W tym celu wykorzystaliśmy poznaną w prezentacji metodę Scrum. Budowa miasta została podzielona na 3 pięciominutowe sprinty, w których musieliśmy określić kto, co i jak wykona. Ważną rzeczą były także rozważania po każdym ze sprintów ,co zrobiliśmy dobrze, a co źle oraz co powinniśmy poprawić. Był to jeden z elementów już wcześniej wspomnianej metody Scrum tzw Daily Scrum (codzienne szybkie spotkania). Całe to zadanie pokazało nam jak ważną rolę pełni dobre zaplanowanie i podział pracy. Budowa miasta nie była łatwa, ale mimo tego bawiliśmy się przy tym świetnie i przy okazji nauczyliśmy się bardzo przydatnych rzeczy.

        Cefeidy: Florek Oliwia, Górecka Julianna, Grądzki Szymon (lider grupy), Hek Wiktoria, Iwanek Julia (inżynier procesu), Jabłońska Natalia, Kalinowska Paulina, Krzoska Julia, Kucharczyk Marta, Kuliczkowska Julia, Maison Kamil, Maison Martyna, Trenerami grupy są: G.Kinderman i M. Fedec

Autor: Julia Iwanek, kl.1c