Ekonomiczne podboje Międzynarodowych Targów Poznańskich

        Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w ramach projektu „Przedsiębiorczość dla każdego” w wyjeździe studyjnym do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie.  Młodzież uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania „TAROPAK” oraz Targach Technologii dla Przetwórstwa Polimerów „POLIMER TECH”, Międzynarodowych Targach Gastronomii „POLAGRA GASTRO”  i Targach „SMAKI REGIONÓW”.

        Podczas wizyty  wspierając dualny system kształcenia zawodowego mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi formami reklamy i promocji produktów. Po odwiedzeniu razem kilku pawilonów, młodzież mogła w mniejszych grupach zwiedzać interesujące ich wystawy. A  ciekawych rzeczy było mnóstwo ! Nowoczesne sposoby pakowania towarów ,  sposoby promocji i prezentacji wyrobów , wyposażenie sklepów i wiele innych prezentacji.

        Towarzyszące warsztaty, animacje i pokazy promowały nie tylko zdrowe nawyki żywieniowe lecz również stanowiły źródło wiedzy o regionie i jego dziedzictwie kulinarnym. W targach brało udział około 200 wystawców reprezentujących 20 regionów Polski.

        Młodzież mogła  porozmawiać z przedstawicielami firm, które prezentowały swoje produkty. Spotykali się oni z dużą życzliwością wystawców, którzy odpowiadali cierpliwie na zadawane pytania. Obdarowywali oni młodzież naszej szkoły swoimi materiałami reklamowymi i produktami. Mogli także uczestniczyć w wielu degustacjach wyrobów spożywczych  prezentowanych na targach.

        Po zwiedzeniu Targów Poznańskich młodzież udała się na RYNEK STAREGO MIASTA.

        Była to już kolejna impreza organizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych. Wkrótce następne interesujące wyjazdy.

        Realizowany projekt finansowany jest z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych. Koordynatorami projektu  są pani Grażyna Kinderman i Justyna Jamnik- Bojewska. Opiekunami wyjazdy także byli: Grażyna Jaskólska, Michał Zawartowski.

Autor: Justyna Jamnik-Bojewska