DZIEŃ DZIECKA W STASZICU

Dnia 1 czerwca 2016 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbył się I Turniej Piłki Nożnej Staszica na którym rywalizowały klasy pierwsze z okazji Dnia Dziecka. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn: dwa zespoły z klasy 1a oraz po jednym zespole w klasach 1b, 1c, 1e. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach a następnie zagrano mecz o 3 i 1 miejsce. Każdy mecz trwał 2 x 7 minut. Przed rozpoczęciem turnieju kapitanowie drużyn przeprowadzili losowanie. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów i ogólną klasyfikację.

5. 1b

Mecze sędziował Michał Stachowski. Zwycięska drużyna zaprezentowała się w składzie M. Nyka (kapitan), K. Kusior, O. Kocemba, P. Inicki, P. Krzycki, P. Warkus, D. Nytz, M. Dobosz, Ł. Manikowski.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i wysoki poziom gry.

Pani Dyrektor Alicja Czubak rozdała wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy oraz złożyła uczestnikom turnieju życzenia z okazji Dnia Dziecka. W trakcie dużej przerwy na boisku został przygotowany grill, przy którym młodzież mogła poczęstować się przygotowana kiełbaską.

Organizatorami Dnia Dziecka w Staszicu byli nauczyciele wychowania fizycznego, Klub Młodzieżowy, Rada Samorządu Uczniowskiego, a sponsorami ciepłej przekąski: PH Zgoda, Rada Rodziców oraz Fundacja Staszica.

Materiał: Michał Stachowski oraz Mateusz Kulesza