„Dyktando 2017 w KPSW” – nagrody zdobyte!

        Udział uczniów Staszica w dyktandzie z języka angielskiego cyklicznie organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy stał się wydarzeniem regularnie mającym miejsce – nie inaczej było tym razem, czyli 8 czerwca, kiedy to kolejna silna ekipa z naszej Szkoły udała się do głównej siedziby w/w uczelni, by spróbować obronić tytuł ekspertów angielskiej ortografii i rozumienia ze słuchu. Wyzwanie było tym większe, iż w poprzedniej edycji dyktanda uczniowie Staszica zajęli całe podium.

        Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11:00 w sali nr 17 budynku A przy ul. Toruńskiej w stolicy naszego województwa. Po upływie czasu przeznaczonego na zmierzenie się z odczytanym tekstem, który tym razem dotyczył produkcji pączków, organizatorzy zajęli się sprawdzaniem prac, natomiast uczestnicy dyktanda zostali zaproszeni na interesujące akademickie warsztaty dotyczące kreatywności oraz umiejętności samodzielnego rozpoznawania swoich mocnych i słabych stron. Następnie, studenci Prawa KPSW zaprosili wszystkich do jednej z sal w budynku C, gdzie można było spróbować swoich sił w grze „Prawopolis”, tematyką nawiązującej do zagadnień z dziedziny różnych odmian prawa. Gra była całkiem ciekawa, aczkolwiek dało się odnieść wrażenie, że pełniejsze poznanie jej zasad wymagałoby jeszcze co najmniej jednej wizyty w gościnnych progach bydgoskiej uczelni. No i wreszcie nadeszła pora ogłoszenia wyników dyktanda. Pani Agnieszka Demidowicz z KPSW podziękowała uczestnikom za przybycie i poinformowała o tym, że podium wygląda tak:

I miejsce: Michał Krogulec, klasa III A, ZSP Staszic (nagroda: tablet)

II miejsce: Bogusław Ochocki, klasa I E, ZSP Staszic (nagroda: bon do EMPiKa)

III miejsce: Emil Twardzik, klasa I E, ZSP Staszic (nagroda: bon do EMPiKa)

        Tak więc, jak widać, uczniowie naszej Szkoły drugi raz z rzędu potwierdzili, że umiejętności językowe zdobyte na lekcjach w Staszicu procentują i pozwalają na osiąganie takich spektakularnych sukcesów jak wygrywanie uczelnianych konkursów. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kolejne dyktando w KPSW i następną próbę pokazania zdolności językowych naszych uczniów.

        Podziękowania i gratulacje za przygotowanie uczniów do dyktanda dla nauczycieli języka angielskiego w naszej Szkole: p. Joanny Betscher, p. Moniki Daniel, p. Moniki Rydzyńskiej i p. Rafała Popowskiego.

autor: Rafał Popowski