Drzwi otwarte w Staszicu.

Bogata oferta edukacyjna, miła atmosfera i wiele atrakcji czekało na gimnazjalistów, którzy przybyli na drzwi otwarte w sobotę, 16 kwietnia 2016r. do ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor placówki Alicja Czubak. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie gimnazjalistów do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej szkoły. Wszystko to wzbogacone było ciekawostkami, zdjęciami, pracami artystycznymi z zakresu grafiki komputerowej i grawerowania w szkle, tańcem, śpiewem, muzyką, występem szkolnego kabaretu, grupy teatralnej oraz prezentacją multimedialną.

Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia budynku szkoły, a także porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i licznie przybyłymi absolwentami Staszica. Dodatkowo na sali gimnastycznej odbywał się turniej siatkówki. W spotkaniu uczestniczyli partnerzy szkoły. Dzięki temu na placu szkolnym uczniowie mogli brać udział w warsztatach pilotażu w autokarze wycieczkowym oraz zapoznać się ze specyfiką pracy spedytora i logistyka. Wszystkie typy szkół i zawody były prezentowane przez nauczycieli i uczniów w pracowniach przedmiotowych.

Ponadto na korytarzu ustawiono punkty informacyjne. Gimnazjaliści otrzymali też ulotki, mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór kierunku kształcenia.

W tym roku Staszic w swej ofercie proponuje:

Liceum Ogólnokształcące z rozszerzonymi przedmiotami zdawanymi jako obowiązkowe na egzaminie maturalnym i przedmiotami dodatkowymi z zakresu ekonomii w praktyce i w biznesie oraz zajęciami artystycznymi,

Technikum kształcące w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik logistyk, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji reklamy.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w zawodach: sprzedawca i kucharz.

GALERIA >>>>>