“Drzwi otwarte” – relacja

        Bogata oferta edukacyjna, miła atmosfera i wiele atrakcji czekało na gimnazjalistów, którzy przybyli na drzwi otwarte w sobotę, 8 kwietnia 2017r. do naszej szkoły. Przybyłych powitał dyrektor pan Michał Hopfinger. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie gimnazjalistów do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej szkoły.

        Wszystko to wzbogacone było ciekawostkami, zdjęciami, pracami artystycznymi z zakresu grafiki komputerowej i grawerowania w szkle, tańcem, śpiewem, muzyką, występem szkolnego kabaretu, grupy teatralnej oraz prezentacją multimedialną.

        Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia budynku szkoły, a także porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i licznie przybyłymi absolwentami Staszica. Dodatkowo na sali gimnastycznej odbywał się turniej piłki nożnej. W spotkaniu uczestniczyli partnerzy szkoły. Dzięki temu na placu szkolnym uczniowie mogli brać udział w warsztatach pilotażu w samochodzie ciężarowym oraz zapoznać się ze specyfiką pracy spedytora i logistyka. Wszystkie typy szkół i zawody były prezentowane przez nauczycieli i uczniów w pracowniach przedmiotowych.

Ponadto na korytarzu ustawiono punkty informacyjne. Gimnazjaliści otrzymali też ulotki, mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór kierunku kształcenia.

tutaj ZDJĘCIA FACEBOOK