Drzwi Otwarte – już w najbliższą sobotę!

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Staszica w Nakle nad Notecią
.

        Już w sobotę 7 kwietnia 2018 roku zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na ul. Staszica 18 do zapoznania się z przebogatą ofertą edukacyjną tej największej placówki edukacyjnej w Powiecie Nakielskim.
        Drzwi Szkoły otwieramy dla Gości o 9:00 i już od samego wejścia będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stoisk, na których gimnazjaliści uzyskają wszystkie potrzebne informacje na temat kierunków kształcenia w Staszicu:

– Technikum Ekonomiczne
– Technikum Handlowe
– Technikum Informatyczne
– Technikum Logistyczne
– Technikum Obsługi Turystycznej
– Technikum Organizacji Reklamy
– Liceum Ogólnokształcące
z rozszerzonym językiem angielskim lub niemieckim
– Szkoła Branżowa I stopnia
kształcąca w zawodach sprzedawca i kucharz

        Poza tym odwiedzający Staszica gimnazjaliści będą mieli możliwość, by dowiedzieć się jakie Koła Zainteresowań funkcjonują w Szkole, a także porozmawiać z przedstawicielami Samorządu Szkolnego i zostawić ślad swojej wizyty poprzez wpis do Kroniki Szkoły.

        Nauczyciele i uczniowie ZSP im. Staszica, jak co roku, przygotowali dla uczniów gimnazjów odwiedzających Szkołę w trakcie Drzwi Otwartych, moc atrakcji. Jedną z nich będzie prezentacja sprzętu kajakarskiego przygotowana przez, współpracujące ze Staszicem, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy.

        W sobotę 7 kwietnia udowodnimy również, że nasza Szkoła to prawdziwa Kuźnia Talentów, o czym będzie można przekonać się na własne oczy podziwiając uzdolnionych uczniów Staszica, a nawet dołączając do ich poczynań.

        Będzie także coś dla tych, którym zaschnie w gardle – prezentacja kunsztu uczniów, którzy ukończyli Kurs Barmański, i dla których przygotowanie wielu napojów nie stanowi żadnego problemu, a wręcz potrafią tego dokonać w sposób barwny i ciekawy.

        Jednym z najbardziej popularnych kierunków kształcenia w Staszicu jest Technikum Logistyczne. Dlatego też Staszic wychodzi naprzeciw gimnazjalistom planującym dalszą naukę w tej specjalności i przygotuje prawdziwe Centrum Logistyczne, które wprowadzi wszystkich zainteresowanych w świat łańcuchów dostaw, spedycji i innych zagadnień związanych z tą branżą.

        Nakielski Staszic nie zapomina o setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada w 2018 roku i dlatego nauczyciele historii zachęcają do obejrzenia filmów dokumentalnych upamiętniających to kluczowe wydarzenie, ale również do zapoznania się z wyjątkowym, zrealizowanym przez uczniów Szkoły, filmem o Powstaniu Wielkopolskim na terenie Nakła nad Notecią.

        Dla tych, którzy fascynują się informatyką, również nie zabraknie atrakcji podczas Drzwi Otwartych 2018 w Staszicu. Będzie bowiem można spróbować montażu komputera i sprzętu sieciowego, a potem, w nagrodę, poszaleć na konsoli X-Box wyposażonej w moduł Kinect.

        Niezwykle obszerna oferta Staszica to także różnego rodzaju projekty realizowane przez Szkołę we współpracy z wieloma organizacjami. Będzie można przekonać się o tym oglądając specjalną prezentację dokumentującą również wyjazdy edukacyjne uczniów Staszica, przebieg ważnych lokalnych wydarzeń odbywających się w Szkole takich jak Targi Pracy czy Festiwal Ekonomisty, realizowane przy współpracy z Urzędem Pracy, miejscowymi zakładami pracy, a także uczelniami wyższymi z regionu. Zainteresowani edukacją w Technikum Ekonomicznym i Technikum Handlowym uzyskają także cenne informacje na temat egzaminów zawodowych, jak również szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych, będą mogli też osobiście przekonać się na jakim sprzęcie na co dzień pracują handlowcy i sprzedawcy, bowiem udostępnione zostaną kasy fiskalne i wagi używane na zajęciach w Szkole.

        Mało jest ważniejszych umiejętności na obecnym rynku pracy od znajomości języków obcych – dlatego też gimnazjaliści odwiedzający Staszica w trakcie tegorocznych Drzwi Otwartych przekonają się, że w naszej Szkole będą mogli rozwijać swoje zdolności lingwistyczne, by cały świat stanął przed nimi otworem.

        A jako, że po świecie warto podróżować, więc odwiedzając Staszica 7 kwietnia będzie można, przed wyruszeniem w podróż, sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w quizach o tematyce turystycznej – nagrody już czekają na uczestników! Tematyka wojaży po świecie nie jest obca uczniom Technikum Obsługi Turystycznej, którzy przygotowują się do przyszłej kariery zawodowej prowadząc mini-przedsiębiorstwa: „Scool Tour” oraz „Trip Dreams”. Jak im idzie? Chętnie podzielą się informacjami na ten temat przy pomocy specjalnej prezentacji pokazującej efekty ich działań.

        No i wreszcie coś dla tych, którzy nie kryją się z zamiłowaniem do sztuk audio-wizualnych: przybywając na Drzwi Otwarte do Staszica będzie można wziąć udział w profesjonalnych warsztatach filmowych i fotograficznych, a także w pokazie filmowania nowoczesnym dronem, zajęciach o tematyce radiowo-dziennikarskiej (w Staszicu prężnie działa Radiowęzeł) i zajęciach z grafiki komputerowej.

        To wszystko i jeszcze więcej 7 kwietnia w ZSP im. Staszica w Nakle nad Notecią od godz. 9:00, zapraszamy!

autor: Rafał Popowski