Drugi etap turnieju „Sukces na Bank” dla ekonomistów ze Staszica

W środę , 14 kwietnia 2021 r. uczniowie technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w drugim etapie turnieju „Sukces na Bank”. Wcześniej znaleźli się wśród 32 najlepszych drużyn w Polsce, wyłonionych spośród 265 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum ekonomicznego w składzie: Sandra Marciniak (kl. 3c), Marta Kucharczyk (kl. 3c), Wiktoria Serwus (kl. 2cp), Krystian Radowski (kl. 2cg) i Cyprian Młynarczyk (kl. 2cg). Etap międzyszkolny odbył się w formie zdalnej, którą nadzorował zewnętrzny koordynator. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Uczniowie ostatecznie zajęli 19 miejsce spośród wszystkich rywalizujących szkół z całej Polski.

Do turnieju wiedzy o ekonomii i finansach przygotowywały uczniów nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz