Drugi dzień Festiwalu w Staszicu- ekonomiści wybierają dalszą drogę edukacyjną

        Wtorek, 4 kwietnia 2017 roku to drugi dzień Festiwalu Ekonomisty i Handlowca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Hasło przewodnie tego dnia festiwalu to „dobry start w przyszłość – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu”.

        Organizatorem Festiwalu Ekonomisty i Handlowca jest Szkolne Koło Ekonomiczne, którego działania koordynuje Grażyna Kinderman oraz nauczyciele: Agnieszka Rotkiewicz, Małgorzata Fedec, Justyna Jamnik -Bojewska, Sławomir Chmielewski i Piotr Benenowski. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania dr hab. Jerzym Boehlke profesorem UMK, prodziekanem ds. Studentów dr Ryszardem Lorenczewskim oraz dr Dariuszem Piotrowskim i doktorantką Anną Piotrowską. Pracownicy naukowi przedstawili ofertę edukacyjną Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych oraz zasady rekrutacji kandydatów na studia. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na warsztaty panelowe do wyznaczonych sal, gdzie uczestniczyli w następujących zajęciach:

  • w grze menadżerskiej,
  • w panelu dyskusyjnym nt. dysproporcji gospodarczych na świecie,
  • w panelu dyskusyjnym nt. BITCOIN (BTC) jako najpopularniejszej kryptowalucie.

Prelegenci z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika byli mile zaskoczeni wiedzą uczniów Staszica z zakresu ekonomi. Młodzież wykazała się otwartością i zaangażowaniem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz

Zdjęcia: Agnieszka Grochowska