Druga wizyta Ekonomistów w MDD

     Grupa ekonomistów z kl. 1c ZSP im. S. Staszica biorąca udział w ogólnopolskim projekcie Młody Lean Leader wybrała się już na swój drugi wyjazd do Fabryki Mebli Biurowych MDD w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem nasza wizytę rozpoczęliśmy od przedstawienia planów, w jaki sposób chcemy przeprojektować wyznaczony nam obszar tapicerni, w związku z przyjazdem nowej maszyny- laminarki.

     Na początku nasze projekty przedstawiliśmy naszej mentorce Pani Iwonie Paliwodzie a następnie przedłożyliśmy je do akceptacji kierownikowi tapicerni Panu Mieczysławowi Kusalowi. Nasze plany spodobały się i zostały zaakceptowane przez Pana kierownika. Popracowaliśmy jeszcze nad pewnym niedociągnięciami i zabraliśmy się do przygotowywania tapicerni na przyjazd maszyn. Przestawialiśmy m.in. wózki, zaznaczaliśmy linie pomocnicze taśmami oraz mierzyliśmy jeszcze drobne rzeczy. W trakcie tego wyjazdu myśleliśmy też także nad grą, którą musimy zaprojektować. Musi się ona wiązać z procesami w fabryce oraz pojęciami LEAN, które wcześniej poznaliśmy, dlatego podczas pobytu staraliśmy się zebrać w firmie jak najwięcej materiałów do niej. Cały nasz pobyt przebiegł w bardzo miłej atmosferze.Wyjazd wszystkim nam się bardzo podobał. Opiekunem wyjazdu była Pani Grażyna Jaskólska.
     Dziękujemy Fabryce Mebli MDD za przyjęcie nas, Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica w Nakle Nad Notecią i Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica za sfinansowanie naszego wyjazdu.

autor: Julia Iwanek kl. 1c