„Dobry projekt – dobra szkoła” – relacja z Lizbony

        Pierwsze dni spędzone w Portugalii zostały wykorzystane w stu procentach. Na zajęciach w firmie Citeforma dowiedzieliśmy się wiele przydatnych informacji, m.in. o podatkach w Portugalii oraz innych rzeczach związanych z ekonomią. Nie jest łatwo, ponieważ praktyki prowadzone są w języku angielskim. Nikogo to jednak nie zniechęca i zawsze miło spędzamy czas. Nie zapominamy również o rozrywce i o tym, jak wiele ciekawych miejsc kryje się w Lizbonie.

        Codziennie odbywamy kilkugodzinne wycieczki, podczas których odkrywamy piękno Portugalii. Próbujemy wszystkiego, co tylko się da. Poznajemy nowe smaki portugalskich dań oraz zapoznajemy się z obcą kulturą i ludźmi, którzy charakteryzują się niezwykłą sympatią do nowopoznanych osób. Jeździmy wszelkimi dostępnymi środkami komunikacji miejskiej, takimi jak metro, tramwaj czy statek. Nie jest łatwo ze względu na pogodę, która potrafi być naprawdę różna, od słońca po deszcz i wiatr, aczkolwiek nawet to nie jest w stanie nas powstrzymać. Zawsze z wielką chęcią odbywamy podróże po całej Lizbonie i jej okolicach. Jest to dla nas wielka przygoda, ponieważ mamy okazję poznać świat ludzi zupełnie innych niż my. Przez dwa tygodnie nasze życie będzie wyglądało prawie tak samo, dlatego, gdy wrócimy do Polski, będzie nam ciężko się odzwyczaić, jednak już teraz wiemy, że jest to jeden z najlepszych okresów w naszym życiu, który zapamiętamy na bardzo długo.

Uczestnicy staży: Natalia Trojanowska, Weronika Świerczek, Martyna Kopczyńska, Magda Toporowska, Paweł Szymański i Mateusz Dorosz – uczniowie klas ekonomicznych.