DeutschWagenTour w Staszicu

We wtorek, dn. 26. maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle gościła pani Justyna Wichłacz, która w ramach realizowanego przez Instytut Goethego projektu DeutschWagenTour przeprowadziła w formie zabawowej zajęcia z języka niemieckiego. W zajęciach udział wzięły dwie grupy uczniów z klas I a, III c oraz I c, które w czasie 60-minutowych spotkań poznawały słownictwo niemieckie oraz sprawdzały swą wiedzę realioznawczą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Połączenie nauki z ruchem ułatwiało uczniom poznawanie nowego słownictwa, a rywalizacja podczas realizacji zadań w grupach dostarczyła niezapomnianych emocji.  Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali od pani Justyny nagrody, ufundowane prze Instytut Goethego.

Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko mieli okazję do świetnej zabawy. O wiele ważniejsze jest uświadomienie sobie, iż warunkiem zdobycia dobrej pracy w przyszłości  jest nie tylko znajomość języka angielskiego, która z roku na rok staje się coraz powszechniejsza, lecz znajomość innych języków, z których język niemiecki wydaje się być najatrakcyjniejszą propozycją.

W trakcie wtorkowego spotkania rozstrzygnięty został szkolny konkurs na plakat wykonany w dowolnej technice na temat: „Warum sollte man Deutsch lernen?” Zwycięzcą została uczennica klasy II c, Marta Wieczorek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA: https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.381054558751637/381053532085073/?type=1&theater