Ciekawe lekcje praktyczne w terenie

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli ostatnio w lekcjach, które odbywały się poza terenem szkoły. Dnia 16 grudnia odbył się prelekcyjny wyjazd klasy 2a pod kierownictwem pana Tomasza Kowalskiego. Razem z uczniami, jako opiekunowie jechali pani Monika Daniel i pan Tomasz Hopfinger.

Celem edukacyjnym wycieczki było pokazanie przyszłym logistykom prac nad powstającym wiaduktem oraz budowę infrastruktury trakcji tramwajowej do dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Uczniowie mogli popatrzeć  na organizację pracy  pracowników nad budową oraz olbrzymi teren budowy.

Również  4 grudnia  grupa uczniów klasy IIb technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej wraz z nauczycielem panią Moniką Daniel,  udała się na lekcję języka angielskiego w branży turystycznej  do marketu Tesco w Nakle nad Notecią. Celem tego wyjścia było odnalezienie angielskich nazw produktów, które później miały posłużyć uczniom do stworzenia menu restauracji w języku angielskim wykonywane przez uczniów na kolejnej lekcji w szkole.

Marta Bałażyk