Była absolwentka ZSP im. S. Staszica potrzebuje pomocy!

        Była Absolwentka  Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią potrzebuję pomocy. 23 -letnia Aleksandra Kożańska nasza była uczennica Liceum Profilowanego o kierunku zarządzanie informacją choruję na przewlekłą chorobę autoimmunologiczą. Najpierw były niewinne stany podgorączkowe i drobne infekcję  toczące się w organizmie, jednak nikt nawet nie pomyślał, że to początek dramatycznej walki o jej życie. Pomimo 3 lat wnikliwej diagnostyki lekarskiej stan z dnia na dzień zamiast się polepszyć, zaczął się pogarszać.

        Na pytania dotyczące o postępy w dotychczasowej diagnostyce stanu zdrowia można by rzec, że na razie więcej jest ich subiektywnych odczuć i życzeń, aniżeli medycznych odpowiedzi na leczenie. Tyle że nikt w tym domu nie zamierza się poddawać. Ola potrzebuję opieki 24 godziny na dobę, pomimo tego, iż chcę żyć jak każda osoba  w tak młodym wieku musiała zrezygnować z wielu rzeczy. Jej pasją było pływanie i wbrew pozorom uwielbiała spędzać czas na uczelni w chwili obecnej nie ma takiej możliwość. Jej mama cały swój czas, serce i zaangażowanie poświęca 24 godziny na dobę córce, musiała zrezygnować z pracy, ponieważ pomimo, że chwilami Ola z nami rozmawia i wygląda na zupełnie zdrową osobę z minuty na minutę jej stan może w każdej chwili się przerodzić w dramatyczną walkę o życie w ciągu kilku minut, o czym nie raz mieliśmy okazję się przekonać i córka trafiała do szpitala na sale intensywnej terapii lub oiom w ostatniej chwili  – wspomina jej matka, która mówi, że ” z wielkim bólem serca musi patrzeć na cierpienie swojego dziecka, dla którego pomimo szczerych chęci nie jest w stanie nic zrobić i jest zupełnie bezsilna co jest najgorszą rzeczą dla rodzica”

        Pieniędzy, niestety, bardzo brakuje…  Same koszty leczenia są bardzo duże, do tego dochodzą specjalistyczne wizyty lekarskie po całej Polsce i konsultację zagraniczne na które córka musi być przewożona prywatnym transportem medycznym nie wspominając o specjalistycznych lekach, które w dużej mierze nie są refundowane z NFZ.

        Wydatki są ogromne, dlatego rodzina postanowiła wystąpić o wsparcie od ludzi dobrej woli. W pomoc włączyło się między innymi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Naklę nad Notecią, który udostępnia na swoich stronach numery kont i szczegóły tej jakże dramatycznej historii. Spore grono znajomych i nieznajomych darczyńców już wysłało pieniądze na pomoc dla tejże młodej i walecznej osoby. Włączmy się w tę inicjatywę, żeby córeczka mogła wreszcie nacieszyć się swoim młodym wiekiem i zrealizować swoje marzenia o wyleczeniu przyczyny choroby a nie jej objawowego leczenia, które daje tylko chwilowe rezultaty.

Każda najmniejsza suma pieniążków na konto znaczy naprawdę bardzo dużo. Pamiętajmy Dobro powraca!

Każdy może pomóc przekazując swój 1% podatku za co z całego serca bardzo dziękuję.

1. Aby przekazać 1% podatku
KRS 0000151978 z dopiskiem: dla podopiecznej Aleksandry Kożańskiej.2. Wpłaty z darowizny (każdy może wpłacić)
nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182
też z dopiskiem w tytule: dla podopiecznej Aleksandry Kożańskiej
Nazwa i adres: Fundacja Przeciwko Leukemii
ul.Morcinka 5 paw.19
01-496 Warszawa