BIEGI PRZEŁAJOWE W PATERKU

     Dnia 23 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję rywalizować w Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Biegach Przełajowych indywidualnych. Zawody odbywają się cyklicznie w Paterku i cieszą się dużym zainteresowaniem. Szkoły Ponadgimnazjalne miały do pokonania 1500m w kategorii dziewcząt oraz 2000m w kategorii chłopców. Krótszy dystans w bardzo dobrym stylu pokonała Weronika Dorosz  uzyskując  1 miejsce nie dając szans rywalkom ze szkół ponadgimnazjalnych. Grupę chłopców reprezentowało 5 uczniów: Jonasz Szrubkowski (9 msc.), Mateusz Kulesza (20 msc.), Mikołaj Kocemba (21 msc.), Michał Chuchla (22 msc.) oraz Radosław Drożniak (29 msc.). Chłopcy nie mieli łatwo, gdyż reprezentacje innych szkół były liczne i niełatwo było wypracować sobie wysoką lokatę. Najlepszą uzyskał Jonasz Szrubkowski, który zakończył bieg na 9 miejscu.

     Tydzień później tj. 30 września odbyły się Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Sztafeta składała się z 10 zawodników, który każdy z nich musiał pokonać kilometr trasy.  Reprezentacja szkoły zajęła 5 miejsce w składzie: Jonasz Szrubkowski, Michał Chuchla, Mikołaj Kocemba, Mateusz Kulesza, Jakub Kuśmierek, Hubert Szostak, Mateusz Jankowski, Mateusz Dorosz, Bartłomiej Waniak i Mikołaj Płotka.

Poniżej przedstawiamy ogólną klasyfikację sztafet:
1. ZSP Szubin

2. ZSŻŚ

3. ZSP Samostrzel

4. I LO Krzywousty

5. ZSP Staszic

6. LO Szubin

7. ZS Lubaszcz

     Wszystkim osobom biorącym udział w powyższych zawodach gratulujemy i życzymy wyższych lokat w przyszłym roku szkolnym. Opiekunem na zawodach był nauczyciel Michał Stachowski.