Anglogalowie podbijają Berlin i nie tylko …!

        Aktorzy  przedstawienia w języku angielskim  ‘Asterix and Obelixtake on Caesar’, wystawionego przez  The English Drama Club 29 maja na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury, wraz z organizatorem wycieczki p. Joanną Betscher oraz opiekunami p. Sławomirem Chmielewskim i p. Pawłem Goreckim, spędzili niezapomniane chwile w Berlinie i jego okolicach. Wycieczka trwała od 11 do 14 września i obfitowała w wiele atrakcji.

        Pierwszą z wielu nagród dla młodzieży za ogromny trud i poświęcenie włożone w przygotowanie przedstawienia teatralnego była beztroska zabawa w parku rozrywki Heide Parkw Soltau. Uczestnicy wycieczki mogli wykazać się odwagą i brawurą jeżdżąc na rollerkosterach czy przebywając na wieżach krzyku. Młodzież mogła oglądać, niejednokrotnie po raz pierwszy, seanse w kinie 5D. Kolejny dzień upływał wycieczkowiczom jeszcze bardziej ekscytująco, bowiem mogli podziwiać piękno stolicy Niemiec. Zabytki takie jak Brama Brandenburska, Wieża telewizyjna czy Reichstag, musiały pozostawić na oglądających niezatarte wrażenie. Spacer wzdłuż dawnej granicy przebiegającej przez Berlin i zwiedzanie muzeum Pergamona oraz Katedry Berlińskiej połączone z podziwianiem widoku roztaczającego się na miasto z tarasu widokowego katedry, to byłodla uczniów i ich opiekunów niezwykłe doznanie estetyczne. Trzeciego dnia Anglogalowie z Nakła przenieśli się z kolei na TropicalIslands koło Berlina. W tym tropikalnym parku rozrywki nasi utalentowani aktorzy mogli wypoczywać nad błękitną laguną, leżeć nad  morzem południowym, podziwiać wodospady czy rwące rzeki Amazonii.

        Wreszcie paradoksalnie zmęczeni, ale niezmiernie uszczęśliwieni Anglogalowie wrócili do Nakła, do Staszica, a my przyszli widzowie cieszymy się, że czas spędzony w Berlinie dostarczył im tylu niecodziennych przeżyć i emocji, ponieważ wierzymy, że przełożą się one na kolejne niepowtarzalne wydarzenie artystyczne.

        Organizator  wycieczki, p. Joanna Betscher,  pragnie ponownie złożyć specjalne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Nakle n. Notecią, ponieważ ten ciekawy wyjazd mógł odbyć się dzięki funduszom na realizację zajęć pozalekcyjnych.

        Podziękowania kieruje również do Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława  Staszica oraz firmy logistycznej 4LINE. Dzięki wsparciu finansowemu tych instytucji organizator wyjazdu  mógł uatrakcyjnić wycieczkę o pobyt w Heide Park.

Tekst: Agnieszka Poskrop