AKTYWNIE NA SZKOLNEJ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ

W zeszłym tygodniu uczniowie nakielskiego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica po raz pierwszy mogli skorzystać z nowej siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie szkoły. Uczniowie klasy 2bP pomogli w ostatnich przygotowaniach naklejając na urządzenia instrukcje użytkowania danego elementu ćwiczebnego. Należy przypomnieć, że urządzenia składają się z 14 stanowisk wolnostojących lub dzielonych tzw. słupem podtrzymującym. Na terenie trawiastym w pobliżu kortu tenisowego a bocznego wejścia do hali widowiskowo-sportowej znajduje się 8 urządzeń plenerowych, które od kilkunastu dni są do dyspozycji uczniów szkoły. Szkolny zestaw obejmuje: wioślarz, biegacz podwójny, wahadło, biegacz, twister, odwodziciel, steper, wyciskanie leżąc, wyciąg górny, narciarz, prasa nożna, dwa orbitreki oraz tablica informacyjna z regulaminem prawidłowego korzystania.

Powyższe elementy mają wpływ na rozbudowę górnych partii ciała, obręczy barkowej, pleców, wzmacniają mięśnie klatki piersiowej oraz kończyn dolnych. Wpływają również znacząco na kondycję oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Nakielski „Staszic” poszerza swoją bazę sportową na świeżym powietrzu w postaci urządzeń do ćwiczeń, które są doskonałym urozmaiceniem szczególnie podczas lekcji wychowania fizycznego czy przerw międzylekcyjnych. W niedalekiej przyszłości miejsce może być doposażone o dwa dodatkowe przyrządy. Dzięki temu wybór stanowisk stanie się bardziej urozmaicony przy jednocześnie większej grupie ćwiczących.

materiał: Michał Stachowski