99 rocznica powrotu Nakła nad Notecią w granice państwa polskiego

          Od wielu lat w naszej szkole rozgrywa się konkurs wiedzy o dziejach Nakła nad Notecią i okolic.  W rywalizacji uczestniczą drużyny złożone z uczniów klas drugich. Konkurs powiązany jest  z rocznicą powrotu ziem powiatu nakielskiego (dawniej wyrzyskiego) do Polski  po okresie zaborów.  Tematyką nawiązuje również do czasów wyzwolenia ziemi nakielskiej spod okupacji hitlerowskiej, a także innych lat i epok w stuletniej historii istnienia osady, grodu i miasta Nakła nad Notecią.

          W tym roku ze względu na termin ferii odbył się nieco później niż zazwyczaj. Czekaliśmy również na oddanie do użytku naszej nowej szkolnej auli. I w końcu 22 lutego 2019 r. drużyny zmierzyły się ze sobą  w pojedynku na wiedzę. Po dziesięciu rundach pytań wyłonieni zostali  laureaci. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi  z klasy II a kierunek logistyczny w składzie Hubert Błaszczyk, Paulina Leśniewska i Miłosz Płaczek. Druga lokatę  zdobyli  informatycy z klasy II d: Tomasz Jakubowski,  Bartłomiej Koniec i Dominik Szweda. Na trzecim stopniu podium stanęli  ekonomiści z klasy II c:  Jakub Baranowski, Julianna Nowak i Szymon Szłapa. Pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom rywalizacji wręczyli Dyrektor szkoły mgr Dariusz Jan Betscher i organizator turnieju,  nauczyciel historii mgr Krzysztof Barus.

          W przeprowadzeniu konkursu pomagały uczennice z klasy III a: Weronika Dorosz, która poprowadziła turniej i Patrycja Centała, która zapisywała i liczyła punkty.  Organizatorzy mgr Krzysztof Borus i mgr Witold Szarszewski serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom zmagań i wspomagającym ich w organizacji imprezy uczniom za udział w przedsięwzięciu. Szczególne podziękowanie dla Pana Rafała Popowskiego za uwiecznienie wydarzenia na zdjęciach.

Autor: Krzysztof Borus