Ekonomiści w gronie najlepszych

        Trzy uczennice Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią znalazły się w gronie najlepszych uczniów podczas zawodów II etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Honorowy patronat nad olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

        W piątek  15 marca 2019 r. w Toruniu rywalizowały 23 najlepsze szkolne drużyny z całego  województwa kujawsko-pomorskiego. „Staszica” reprezentowały ekonomiści: Karolina Nowak (klasa II), Roksana Świtanowska (klasa II) i Natalia Stepka (klasa I). Młodzież odpowiadała pisemnie na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej.

        Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

        Do olimpiady  uczniów przygotowała nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman i Małgorzaty Fedec.

Materiał:   Grażyna Kinderman